Społeczność Kanban Polska. Zapraszamy!

Szukasz kontaktów, wiedzy i wsparcia związanych z Kanbanem? Jesteś o krok od właściwego miejsca! Zapraszamy do społeczności Kanban Poland!


W pięknych okolicznościach przyrody, w austriackim Mayrhofen przy okazji Kanban Leadership Retreat spotkało się troje pasjonatów Kanbanu – Justyna, Paul i ja. Przy okazji kolejnych przerw kawowych, posiłków, wycieczek kolejką linową i chodzeniu po szlakach (śnieg w czerwcu!) zrodził się pomysł powołania do życia polskiej społeczności skupiającej ludzi zaangażowanych w Kanban.

Oto dowód, że na prawdę byliśmy w górach. Nasz serdeczny kolega z Berlina – Markus może zaświadczyć 🙂

Osobiście przyznam, że byłem pod wrażeniem, jak znacznie większa od naszej polskiej reprezentacji – grupa trenerów, coachów i praktyków z tzw. regionu DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria) sprawnie organizowała sesje poświęcone tematom współpracy i promocji Kanbanu w ich środowisku.

I had a dream

No właśnie, czy my też nie możemy? Mamy rosnącą liczbę trenerów (AKT), profesjonalistów (KCP, KMP), oraz ludzi chętnych wiedzy i pomocy we wszystkim co kanbanowe. Widać to na przykładzie konferencji, czy meetupów, gdzie co prawda Kanban nadal musi się przebijać między innymi tematami, ale za to jeśli już się o nim mówi to zwykle spotyka się dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy!

Dzięki naszej wspólnej inicjatywie został powołany Slack – Kanban Poland, do którego zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych. Chcemy by było to miejsce kontaktu, otwartej dyskusji, miejsce gromadzenia informacji o cennych książkach, dostępnych szkoleniach czy meetupach.

Nie chcemy z nikim konkurować, a raczej współpracować. Wspólny Slack to pewnie jedna z wielu inicjatyw, które mamy w głowach, ale staramy się wprowadzić zdrowy WIP limit 🙂

Na razie znajdziecie tam kanał ogólny oraz tematyczny poświęcone wydarzeniom (#events), książkom i publikacjom (#books), szkoleniom (#training) czy ofertom pracy (#opportunities). To tylko początek. Jesteśmy otwarci i liczymy na wasze pomysły i potrzeby. Po prostu o nich powiedzcie, podzielcie się waszymi planami i marzeniami. To pierwszy krok by je spełnić.

6 thoughts on “Społeczność Kanban Polska. Zapraszamy!

 1. Hej! Czy grupa nadal istnieje? Po kliknięciu w podany przez Ciebie przycisk jestem przekierowany na stronę Slacka z komunikatem jak niżej:

  This invite link is no longer active.

  Please check with the person who shared it with you to see if there’s a new link available.

 2. Radku, niestety link do Slacka nadal szwankuje – wyskakuje ten sam błąd „This invite link is no longer active.”. Obawiam się, że zaproszenia do teamów Slackowych mają swoje daty wygaśnięcia.
  Czy mogłabym prosić o link z zaproszeniem (jeżeli oczywiście nadal jest aktualne :))?

  • Dzięki za wiadomość Marta. Wysłałem zaproszenie na Twój email. Jeszcze dziś zaktualizuję link gdybyś chciała zapisać się z innego adresu oraz dla innych.

   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.