O mnie

Kto to pisze?

Nazywam się Radek Orszewski i cieszę się, że odwiedzasz stronę „Lean, Kanban i inni przyjaciele zwinności”. To blog, na którym opisuję różne tematy z obszarów zawodowych zainteresowań i specjalizacji:

  • zarządzania szczupłego (lean),
  • Metody Kanban,
  • szeroko rozumianej zwinności (agile).

Znajdziesz tu spojrzenie praktyka, trochę przetrawionej teorii, recenzje szczególnie wartościowych książek, czy relacje z wydarzeń.

Kim jestem?

Pracuję zawodowo w branży produktów i usług IT od roku 2006. Mam za sobą różne role w międzynarodowych organizacjach (w Niemczech, Polsce, USA i Azji), między innymi w branżach: telekomunikacji, fintech-u czy gier. Więcej na ten temat znajdziesz na moim profilu LinkedIn.

Przygodę ze zwinnością zacząłem już w roku 2008, od pracy w Scrumie a później jego wdrażaniu Scruma (PSM I, PSM II, PAL I, CSM, CSPO, CSP-SM/PO). Od roku 2012 jestem skupiony na poszukiwaniu skutecznych a nie dogmatycznych dróg ku zwinności biznesowej (business agility) z wykorzystaniem Metody Kanban, oraz zarządzania i narzędzi lean.

Pracuję również jako wykładowca na berlińskiej uczelni CODE University, gdzie prowadzę moduł Process Management

W roku 2018 uzyskałem tytuł Kanban Coaching Professional (KCP) nadawany przez Lean Kanban University praktykom Metody Kanban, którzy przeprowadzili skuteczne wdrożenia w firmach. Rok później zostałem jednym z pierwszych w Polsce Akredytowanych Trenerów Kanban (AKT).

Otwarty na wiele różnych koncepcji Kanbanu jestem również jednym z pierwszych w Polsce posiadaczy certyfikatu Professional Scrum with Kanban (PSK I) od Scrum.org

professional scrum masterprofessional scrum master IIprofessional scrum with kanban

 

 

 

 

 

certified scrum mastercertified scrum product owner

Obecnie wykorzystuję rozwijany ciągle warsztat by jako coach, trener i konsultant pod marką Lean Agile Ninja.

Pomagam nie tylko zespołom developerskim ale również strukturom wspierającym: HR, rekrutacja, marketing, design, oraz liderom i zarządom firm (C-level) w dążeniu do zwinności biznesowej a nie budowaniu lokalnych optimów jedynie w działach IT.

Dzielenie się wiedzą

Uczenie i dzielenie się wiedzą daje mi ogromną satysfakcję i energię oraz pogłębia moje własne rozumienie przekazywanych treści i stąd moje zaangażowanie w różnego rodzaju społeczności, tłumaczenia, udział w meetupach, spotkaniach branżowych, konferencjach, coach campach. Jednym z przejawów pasji dzielenia się wiedzą jest naturalnie ta strona.

W 2018 rozpocząłem publikację pierwszego w Polsce i drugiego na świecie podcastu poświęconego Kanbanowi. Znajdziesz go na www.kanbanprzykawie.pl oraz w serwisach takich jak Spotify, Apple Podcasts czy Google Podcasts.

Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś ciekawego dla siebie.

Chcesz się skontaktować? Zostaw wiadomość!