O mnie

Nazywam się Radek Orszewski i cieszę się, że odwiedzasz stronę „Lean, Kanban i inni przyjaciele zwinności”. To blog, na którym opisuję różne tematy z obszarów zawodowych zainteresowań i specjalizacji:

  • zarządzania szczupłego (lean),
  • Metody Kanban,
  • szeroko rozumianej zwinności (agile).

Znajdziesz tu spojrzenie praktyka, trochę przetrawionej teorii, recenzje szczególnie wartościowych książek, czy relacje z wydarzeń.

Kim jestem?

Pracuję zawodowo w branży produktów i usług IT od roku 2006. Mam za sobą różne role w międzynarodowych organizacjach (w Niemczech, Polsce, USA i Azji), między innymi w branżach: telekomunikacji, fintech-u czy gier. Więcej na ten temat znajdziesz na moim profilu LinkedIn.

Przygodę ze zwinnością zacząłem już w roku 2008, od specjalizacji we wdrażaniu Scruma (CSM, CSPO, CSP-SM/PO). Od roku 2012 jestem skupiony na poszukiwaniu alternatywnych dróg ku zwinności biznesowej (business agility) z wykorzystaniem Metody Kanban, oraz zarządzania i narzędzi lean.

W roku 2018 uzyskałem tytuł Kanban Coaching Professional (KCP) nadawany przez Lean Kanban University praktykom Metody Kanban, którzy przeprowadzili skuteczne wdrożenia w firmach.

Otwarty na wiele różnych koncepcji Kanbanu jestem również jednym z pierwszych w Polsce posiadaczy certyfikatu Professional Scrum with Kanban (PSK I) od Scrum.org

Obecnie wykorzystuję rozwijany ciągle warsztat by jako coach, trener i konsultant pomagać nie tylko zespołom developerskim ale również strukturom wspierającym: HR, rekrutacja, marketing, design, oraz liderom i zarządom firm (C-level) w dążeniu do zwinności biznesowej (business agility) a nie budowaniu lokalnych optimów jedynie w działach IT.

Dzielenie się wiedzą

Uczenie i dzielenie się wiedzą daje mi ogromną satysfakcję i energię oraz pogłębia moje własne rozumienie przekazywanych treści i stąd moje zaangażowanie w różnego rodzaju społeczności, tłumaczenia, udział w meetupach, spotkaniach branżowych, konferencjach, coach campach. Jednym z przejawów pasji dzielenia się wiedzą jest naturalnie ta strona. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś ciekawego dla siebie.

Chcesz się skontaktować? Zostaw wiadomość!